A Spical tökéletes megelőző fegyver a takácsatkákkal szemben – amennyiben a megfelelő módon vetjük be ellenük. Az alábbi tippek segítenek abban, hogy a leghatékonyabban alkalmazzuk ezeket a hasznos ragadozó atkákat.
Mit tegyünk?
- A Spical erőssége megelőző hatásában rejlik. Érdemes tehát a Spicalt még a takácsatkák felbukkanását megelőzően, illetve a legelső foltok azonosítását követően kihelyezni.
- A megrendelés kézhez vétele után a lehető leghamarabb helyezzük el a Spicalt a termőterületen.
- Gondoskodjunk a ragadozó atkák egyenletes eloszlásáról. Palackos kiszerelésű Spical használata esetén a palack tartalmát egyenletesen szórjuk ki, hogy mindenhová jusson. A Spical-Plus és a Spical Ulti-Mite tasakjait a levelek árnyékába, erős napsütéstől mentes helyekre helyezzük.
- Válasszuk a számunkra megfelelő lassú kibocsátású tasakot. Spical Ulti-Mite termékünket például kifejezetten a jellemzően száraz és forró mediterrán éghajlat alatti használatra terveztük. A fólia tasak ugyanis nagyobb védelmet nyújt a kiszáradás ellen.
- Amikor használatba vesszük a tasakokat, a palackokból is szórjuk ki a ragadozó atkákat a növényekre, hogy egyenletesen terjedjenek el a növénykultúrában.
Mit ne tegyünk?
- Ne várjuk meg, amíg felszaporodik a takácsatka-populáció – akkor már nehéz lesz kordában tartani. Ha nagyon elszaporodnak a takácsatkák, ajánlatos bevetni Spidex termékünket is. Ha pedig már valósággal ellepik a növényeket, vegyszeres védelemre van szükség egy olyan termék használatával, amely nem tesz kárt a ragadozó atkákban.
- Ne takarékoskodjunk: négy- vagy öthetente telepítsünk be új ragadozó atkákat, hogy az egyedszám egészséges szinten maradjon.
- Ne helyezzük ki a Spicalt, ha nem vagyunk biztosak abban, hogy melyik atkafajjal állunk szemben. Szakértő bevonásával győződjünk meg arról, hogy valóban takácsatkák fertőzik a növényeket.
- Kézhez vételét követően ne tároljuk túl hosszú ideig a terméket, és ne helyezzük magas hőmérsékletnek kitett helyre.